KEF E305

3 990,00 zł
Brutto

Zestaw kolumn 5.1 Kef E305

Kolor
  • Biały
  • czarny
Ilość

  • Umów się na odsłuch w salonie - tel. 500 009 021 Umów się na odsłuch w salonie - tel. 500 009 021

Zestaw kolumn 5.1 Kef E305

Kultowy charakter

Oryginalny system KEF KHT2005 oraz KHT3005 typu „jajko” zrewolucjonizował kino domowe niezwykle dokładnym trójwymiarowym dźwiękiem z małych głośników naszpikowanych najnowocześniejszymi technologiami. Przeprojektowany w celu skorzystania z innowacji projektowych opracowanych dla najbardziej wyrafinowanych głośników audiofilskich KEF, całkowicie nowy system E305 podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej – w zaskakująco korzystnej cenie. Dostępny w głębokiej czerni lub czystej bieli, z jedwabistym matowym wykończeniem w połączeniu z satynową chromowaną aluminiową obudową, wygodnie obracaną w celu zamontowania uchwytów ściennych. Dostępne są również specjalne, pięknie zaprojektowane stojaki, ułatwiające pozycjonowanie w otoczeniu.

Ekstremalna prostota

Wszystko w nowym systemie E305 zostało zaprojektowane aby uczynić życie prostszym i przyjemniejszym. Wystarczy go podłączyć do dowolnego odbiornika AV, który steruje również poziomem wyjścia subwoofera. Nie dysponując żadnymi specjalistycznymi narzędziami ani umiejętnościami, w krótkim czasie można samodzielnie skonfigurować system dla uzyskania optymalnych efektów.

Niezależnie od umiejscowienia – na biurku, na ścianie, czy też na stojakach podłogowych – konfiguracja nie mogłaby być prostsza.

Ekstremalna precyzja

Doskonale zbalansowany, high-endowy zintegrowany system 5.1 oparty na zespole głośników 4,25” Uni-Q KEF i doskonale dopasowanym subwooferze – nowy zestaw kina domowego E305, zachwyca wypełniając pokój przestrzennymi, wysoce szczegółowymi i niezwykle naturalnymi dźwiękami, oddającymi całą magię oryginalnego źródła.

Nowy 4.25-calowy zestaw głośników Uni-Q

Tajemnica wybitnego systemu Hi-Fi E305 tkwi w najnowszej iteracji flagowego systemu głośników KEF Uni-Q, pierwotnie opracowanej dla wielokrotnie nagradzanej serii Q. Dzięki niezwykle szerokiej charakterystyce dyspersji i czystości dźwięku, technologia ta zapewnia nadzwyczajnie naturalną jakość dźwięków.

Głośnik wysokotonowy Uni-Q

Znajdujący się w centrum stożka średniotonowego głośnik wysokotonowy jest wentylowany, aby zapobiegać zakłóceniom wskutek wysokiego ciśnienia wytwarzającego się za kopułą. W ten sposób dźwięki w krytycznym obszarze wokalnym są nadzwyczaj szczegółowe i zachowują najsubtelniejsze niuanse oryginalnego nagrania. Ponadto, dzięki zastosowaniu falowodu KEF „Tangerine”, dźwięki są emitowane równomiernie, zwiększając zarówno rozproszenie, jak i czułość głośnika wysokotonowego dla bardziej naturalnych wrażeń muzycznych na całym obszarze emisji dźwięku.

Głośnik Uni-Q MF/LF

Sztywniejszy niż standardowe materiały, aluminiowy stożek średniotonowy działa niezmiennie w całym zakresie wokalnym dla gładkiego i czystego odtwarzania średnich tonów z zachowaniem niezwykłej szczegółowości ludzkiej mowy. Wraz z surroundem stożka Z-flex KEF możliwa jest kompletna emisja przy jednoczesnym zachowaniu gładkiej, nieprzerwanej powierzchni, po której głośnik wysokotonowy emituje dźwięki bez jakichkolwiek zakłóceń oraz efektów dyfrakcji. Jego sterownik z podciętym magnesem, którego wzornictwo jest charakterystyczne dla high-endowych głośników redukuje zakłócenia średnich tonów generując niezwykle symetryczne pole magnetyczne i pomagając w ten sposób stworzyć poczucie bycia w samym sercu wydarzenia.

Satelity

Jeszcze trudniejszym wyzwaniem, niż zaprojektowanie doskonałego głośnika, jest opracowanie wiodącego w swojej klasie głośnika satelitarnego. Satellite E301 już od samego początku został zaprojektowany jako pojedynczy, doskonale zbalansowany system z przeplotem, obudową i głośnikami współpracującymi ze sobą z zachowaniem najwyższej harmonii.

Im mniej czynników pośrednich narusza zarejestrowany sygnał, tym czystszy jest dźwięk. W celu wyeliminowania wtórnego promieniowania i ingerencji w obrębie obudowy, ściany są stabilnie wzmocnione za pomocą wewnętrznego ożebrowania i technologii tłumienia dźwięku dla maksymalnej precyzji bez niepożądanych rezonansów. Obudowy o niskim poziomie dyfrakcji zostały szczegółowo opracowane w celu zminimalizowania rozproszeń na wyjściu, aby do emitowanego przez głośniki dźwięku nie były dodawane ani od niego odejmowane żadne dźwięki.

Subwoofer

System E305 został zaprojektowany w celu zapewnienia unikalnej jakości basów, z płynną integracją z pozostałymi elementami systemu, dla uzyskania brzmienia pięciu pełnozakresowych głośników. Częstotliwość i pasmo przenoszenia subwoofera i satelitów są  do siebie dopasowane z zachowaniem najwyższej precyzji, w celu wygładzenia przejść, zatem nie słychać, w którym miejscu satelita kończy emisję, a subwoofer ją zaczyna.

Dzięki dużemu i potężnemu systemowi zasilającemu 8-calowy stożek dalekiego zasięgu, niskie częstotliwości są odtwarzane niezawodnie z pełnym zachowaniem kompozycji, nawet przy wysokiej głośności. W oparciu o obwód transformacji Linkwitza w celu zminimalizowania wszelkich opóźnień grup sygnałów, które zakłóciłyby basy, zintegrowany wzmacniacz wstępny zapewnia wyraźnie czystsze i bardziej precyzyjne odtwarzanie niskich częstotliwości.

Zamknięty subwoofer E-2 zapewnia przedłużoną, szybką i dobrze zdefiniowaną emisję basów. Podobnie jak satelity, obudowa zapożycza technologie tłumienia dźwięków od LS50 w celu zapobiegania rezonansom i wtórnemu promieniowaniu dla zapewnienia dokładnych, czystych i nieskazitelnych basów.

Specyfikacja techniczna:

Model E301/ E301c

- Wzornictwo Dwudrożny bass reflex

- Głośniki System głośników Uni-Q:

  HF: 19mm (0.75 cala) wentylowana aluminiowa kopuła

  MF: 115mm (4.25 cala) aluminium

- Zakres częstotliwości (-6dB) 80Hz – 45kHz

- Pasmo przenoszenia (±3dB) 90Hz - 33kHz

- Częstotliwość graniczna 2.7kHz

- Wymagania odnośnie wzmacniacza 10 - 100W

- Czułość (2.83V/ 1m) 86dB

- Współczynnik zawartości harmonicznych 2 i 3 (90dB, 1m) <1% 100Hz – 40kHz

- Maksymalna emisja (SPL) 109dB

- Impedancja znamionowa 8Ω (min. 3.4 Ω)

- Pojemność wnętrza 1.5 litra

- Ciężar 2.4kg (5.3 funta)

- Wymiary (W. x Sz. x Gł.) (z siatką i podstawą)

  E301 260 x 136 x 159 mm (10.2 x 5.4 x 6.3 cala)

  E301c 157 x 220 x 155 mm (6.2 x 8.7 x 6.1 cala)

Model E-2

- Wzornictwo Zasilany subwoofer

- Głośnik LF 200mm (8 cali)

- Zakres częstotliwości (-6dB) 33Hz – 280Hz

- Wzmacniacz 250W wbudowana Klasa D

- Maksymalna emisja (SPL) 102dB

- Zmienna filtra dolnoprzepustowego Stałe 250Hz, 2. poziom

- Wejścia sygnału o niskim poziomie Gniazdo adapteru RCA

- Typ obudowy Zamknięta

- Pojemność wnętrza 14.7 litra

- Wymagana moc 100 - 240VAC 50/60Hz

- Zużycie mocy 250VA

- Ciężar 7.25kg (16 funtów)

- Wymiary (W. x Sz. x Gł.) 320 x 430 x 270mm (12.6 x 16.9 x 10.6 cala)


KEF E305
5 Przedmioty

Opis

Zakres częstotliwości
satelity (-6dB) 80Hz – 45kHz; woofer (-6dB) 33Hz – 280Hz
Sugerowana moc wzmacniacza [W]
10 - 100W
Masa [kg]
19,5

16 innych produktów w tej samej kategorii:

Mirum est notare quam littera gothica, quam nunc putamus parum claram anteposuerit litterarum formas.

back to top